Vitamino C trūkumas – priežastys, simptomai ir gydymas

Apie trys iš keturių pagyvenusių žmonių Indijoje kenčia nuo vitamino C trūkumui dėl prastų mitybos įpročių ir tabako vartojimui. Vitaminas C yra vienas iš svarbiausių vitaminų konkrečiu dienos raciono. Tai būtina dėl geros ląstelių augimui ir tinkamam veikimui kraujotakos sistemos, išlaikyti kūno sveikatą, audinių remontas, žaizdų gijimą ir kolageno formavimuisi. Tai antioksidantas, kuris apsaugo nuo žalos, kurią sukelia laisvųjų radikalų mūsų organizme.

Rekomenduojama paros dozė vitamino C skiriasi atsižvelgiant į amžių ir lytį. Suaugusių moterų yra patariama imtis 75 mg per parą; o vyrai turėtų suvartoti 90 mg per parą.

Vitaminas C trūkumas sukelia:

Jei jūsų paros dozė vitamino C yra mažesnė rekomenduojamomis dozėmis, jis gali sukelti vitamino C trūkumas. Kadangi šis vitaminas yra būtinas daugelio gyvybiškai svarbių organizmo funkcijų, turėtumėte suvartoti tinkamą kiekį arba imtis jį į kaip priedą. Trūkumas šio vitaminas paprastai atsitinka dėl prastos mitybos įpročius – dieta, kurios yra mažai vaisių ir daržovių. Rūkymas ir virimo kurui ar mėšlas gali sumažinti vitamino C kiekį kraujyje. Tai gali sukelti oksidacinį stresą (tai gali pakenkti ląstelių).

Vitaminas C trūkumas yra labai rimta problema ir turėtų būti traktuojamos naudojant natūralias maisto ar maisto papildų.

load...

Vitamino C trūkumas Požymiai:

Yra daug atpažįstamos simptomai, kai žmogus kenčia nuo vitamino C trūkumas. Dažni simptomai yra nepaaiškinamas nuovargis, violetinės arba raudonos taškai ant odos, patinimas, dantenų, lėtai gydomųjų žaizdas, sąnarių skausmus ir kamščiatraukis plaukus, anemija, prarasti dantys, kraujuojančios dantenos, mėlynės, pokytis plaukų ir odos ligų, vystymosi depresijos , nuotaikos svyravimai, svorio netekimas, infekcijos, sąnarių ir raumenų skausmai.

Labai didelės dozės vitamino C gali sukelti rūgštingumo šlapime, sukelti viduriavimą, ir gali sukelti geležies pertekliaus.

Vitaminas C trūkumas Ligos ir gydymas:

1. Vėžio:

Vitaminas C yra antioksidantas, kuris naikina laisvuosius radikalus, kurie kenkia ląstelių savo kūno. Šio vitamino trūkumas gali sukelti vėžį. Vitaminas C gali būti naudingas siekiant užkirsti kelią vėžio, tokio kaip odos, gimdos kaklelio ir krūties vėžio.

2. Astma:

Mažas vitamino C organizme gali sukelti astmos vystymuisi. Tai padeda sumažinti fizinio krūvio sukeliamo astmos simptomus. Vartok citrusinių vaisių reguliariai apsaugos nuo lėtinės ligos – astma.

3. Širdies ir kraujagyslių problemos:

Trūkumas vitamino C gali sukelti širdies ir kraujagyslių problemų, pavyzdžiui, nesandarus kraujagysles, silpnas kraujagysles ir sumažinti širdies funkciją. Tyrimai rodo, kad natūralus vitaminas C vartojimas yra atvirkščiai susijęs su išemine širdies liga riziką.

load...

4. Atsparumas:

Vitaminas C pagerina daugelio ląstelių imuninę sistemą, pavyzdžiui, neutrofilų, limfocitų ir phagocytes funkciją. Neutrofilų padeda atsikratyti atakų iš mikroorganizmų, pavyzdžiui, bakterijų ir virusų. Tai padeda padidinti cirkuliuojančių antikūnų, gautų per kraujo serume.

5. Anemija:

Anemija yra liga, kurią sukelia nepakankamas vitamino C kiekį. Vitaminas C padeda ir geležies įsisavinimą reikalingą hemoglobino rasti raudonųjų kraujo kūnelių. Todėl nepakankamas lygis vitamino C sumažina organizmo gebėjimą įsisavinti geležį. Tai gali sukelti nuovargį, raumenų silpnumas ir tirpulys ar dilgčiojimas galūnėse.

6. Jungiamojo audinio defektai:

Trūkumas vitamino C gali sukelti labai rimtų defektų organizmo jungiamojo audinio. Pirmasis požymis gali būti mėlynė spalvos dėmės ant odos. Nusilpę laivai gali sukelti blogiau problemų, pavyzdžiui, kraujuojančios dantenos, blogas žaizdų gijimą, sunkus sąnarių skausmas nuo kraujavimas sąnariuose ir neryškus matymas iš kraujavimų į akis.

7. Plaukų Skiedimas:

Lygintuvas ir vitaminas C trūkumas gali sukelti retinimo plaukų anemija. Plaukų slinkimas atsitinka dėl sumažina lygių raudonųjų kraujo kūnelių. Todėl Vitaminas C vartojimas yra už savo plaukų folikulų sveikatą būtina. Vartok geležies papildų su vitaminu C išlaikyti sveikus plaukus.

8. Patinę ir kraujavimas dantenų audinių:

Kaip odą, mūsų dantenos taip pat sudaryta iš kolageno. Tai yra gaminamas savo kūno naudojant vitamino C. Be vitamino C, dantenų gali ištvinkti ir kraujavimas lengvai, kai dantų siūlu arba šepečiu. Kaip trūkumas didėja, kraujavimas gali sukelti vidutinio slėgio ar, o valgyti. Dantenos gali būti paveikta iki taško, kur dantų kritimas gali atsitikti. Vitaminas C trūkumas gali sukelti bakterines infekcijas iš dantenų žaizdų.

9. Szkorbut:

 

Niekingas sukelia vitamino C trūkumui Tai gali būti veiksmingai gydomi didinant vitamino C kiekį. Jūs galite padidinti tai arba per savo maistu suvartojamų arba vartojate papildus.

Vartok visus vaisius ir daržoves, kuriuose yra vitamino C. Geriausios maisto šaltinių yra žalios paprikos, braškės, žalia, lapinės daržovės, baltas bulves, pomidorus, citrusiniai vaisiai, brokoliai, Kantalupa, ir saldžiosios bulvės.

10. Infekcijos:

Vitaminas C yra labai svarbus siekiant padėti organizmui jo natūralioje gijimo procesą. Trūkumas šio vitamino gali sukelti žaizdos, nudegimai ir kiti smulkūs sužeidimai nėra gijimo tinkamai.

load...