Suomijos Europos reikalų ministras: Lietuvos prisijungimas prie euro zonos yra kelių šalių

Lietuvos prisijungimas prie euro zonos yra visos Šiaurės šalys, Baltijos šalys ir Lietuvos radijo interesai interviu ketvirtadienis, sakė Suomijos Europos reikalų ministras Alexander Stubb Aleksandras.

Nepilni radijas sakė, kad euro zonos sukūrimas, pamatai buvo nesėkmių, bet jie teisūs ir krizė artėja prie pabaigos.

Suomijos Europos reikalų ministras išreiškė viltį, kad Lietuvos kelias euro bus sklandus. „Mes padarysime viską, kas mūsų galioje, kad Latvijoje įtraukti į euro zoną, o“ radijo sakė ministras, pripažindamas, kad Latvijos struktūrinės reformos Suomijos vyriausybė paliko didelį įspūdį.

„Ir racionalus ir intelektinės yra labai sunku teigti, kad valstybė, kuri atitinka kriterijus, ir įgyvendino tikrai griežtas taupymo priemones, turėtų likti už euro zonos ribų. Vietoj to, jis turėtų būti priimtas“, sakė Nepilni. Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu stebima – toms šalims, kad nenorėjo įsivesti eurą, dabar keičia kursą ir nori prisijungti prie euro zonos.

load...

Ministras sakė, kad Suomija žino, kaip griežtas taupymo priemones, įgyvendintas Latvijoje. „Mes sakome, kad probleminių šalių, čia, žiūrėk, Latvija gali turėti, kodėl tu negali?“ radijo Nepilni sakė. Jis teigė, kad Lietuvos įstojimas į euro zoną yra visos Šiaurės šalys, Baltijos šalys ir Europos intereso. Euro zonos krizė artėja prie pabaigos ir Suomijoje visiškai remia Lietuvos priėmimą.

Kaip pranešama, į specialų posėdį, pirmadienį vyriausybė patvirtino laiško, kurį Europos Komisijos ir Europos centrinio banko neeilinio konvergencijos ataskaitoje, teigdamas, kad ji mano, kad Latvijoje yra kviečiami prisijungti prie euro zonos.

Lietuvos prašymas pasirašytas raštas premjeras Valdis Dombrovskis (V), Lietuvos Respublikos finansų ministro ir Lietuvos vilkų banko gubernatorius Governor Rimšēvičs.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *