Šildomas kaimo namas be dujų

Jei esate laimė turėti privačią namus, ir jūsų vienintelis klausimas yra jo šildymo, tuomet šis straipsnis bus labai naudinga jums. Tuo atveju, kai sklypas yra ne dujų tiekimą, galima pasiimti keletą padoraus galimybes šildymui kaimo namas be dujų. 

Židinys arba krosnelė 

load...

Jei jūs nežinote, kaip šildyti namą be dujų, tai galima duoti duoklę tradicijai ir griebtis įdiegti židinys arba krosnis. Pakanka pažymėti, kad statybos ir techninės priežiūros nereikalauja brangios. Be to, dėl krosnių kuro galima rasti visur ir visada. Ir, žinoma, gražiai židinys visada bus jūsų interjero akcentas. Šioje šildymo būdas, žinoma, taip pat yra trūkumų. Dauguma jų susiję operaciją. Šaltu oru, jums reikia naudoti viryklę kiekvieną dieną, o kartais ir kelis kartus per dieną. Židiniai ir krosnys susiję su prietaisų su aukšto lygio pazharoopasnosti. Ir taip pat yra toks svarbus laikas, nes netolygiai šildymo patalpų.

Kuro naftos katilai 

Šių prietaisų pavadinimas kalba pats už save. Už jų darbą reikia skysto kuro: mazutui, žibalo, dyzelino. Naudoti šį šildymo įrenginio tipą yra būtina numatyti katilinė (būtina sąlyga). Skystasis kuras yra susijęs su degių medžiagų. Šie prietaisai pasižymi aukšto efektyvumo. Pavyzdžiui, su 100 kv. M gali šildyti katilą su iki 10 kW.

Kieto kuro katilai 

Kietojo kuro katilams tinka kuras yra tas pats, kad krosnių ir židinių. Taip pat tinka šiaudai, medžio drožlės, pjuvenos, granulės. Per kuro deginimo šildo vandenį, kuris cirkuliuoja kambario šildymo sistemos. Taigi vyksta patalpų šildymui. Ši šildymo būdas laikomas labai veiksminga ir saugu. Tačiau, didžiausias trūkumas kieto kuro katilams yra už pastoviai apkrovai kuro, taip pat dažnai valymas, atitinkančia degimo kameros poreikis. Bet jei jūs turite pakankamai pinigų, kad pirkti įrangą, galite nusipirkti įrenginį, pavyzdžiui, kieto kuro katilas su automatiniu kuro tiekimu.

Saulės 

Pastaraisiais metais vis didėjantį populiarumą yra toks šildymo būdas. Saulės kolektoriai konvertuoti saulės energiją į šilumą, o paskui perkelti jį į aušinimo. Ši šildymo laikomas labiausiai tausojanti aplinką. Bet tuo pačiu metu, tai yra labai priklausoma nuo oro sąlygų. Be to, saulės kolektoriai ir jų įrengimas – tai ne pigus malonumas. Taip pat kaip svarbią sąlygą dėl tokios įrangos įrengimą yra aukštos kokybės šilumos izoliacija pastate, siekiant sumažinti šilumos nuostolius.

Elektriniai katilai 

Šildymas privačius namus be dujų yra įmanoma naudojant elektrinius boilerius. Jie dirba tuo pačiu principu kaip ir visų kitų katilų. Šio katilų tipo privalumai yra aukšta ekologiškumo, patogumo ir perkeliamumas, taip pat prieinamą kainą įranga. Žinoma, yra ir trūkumų: maitinimas yra brangus, ir elektros energija yra ne visada pakankamai visu pajėgumu veikti katilą. 

Autonominė dujinimo 

Ši parinktis vyksta tik tuo atveju, kai dėl tam tikrų priežasčių neįmanoma naudoti kitą metodą. Šildymas suskystintomis dujomis – viena iš brangiausių. Tai taip pat taikoma įrangai ir labiausiai degalus. Todėl šis šildymo tipas nelaikomas populiarus.

Apibendrinant, galima teigti, kad labiausiai tinka namuose, kur nors kas nors gyvena, yra kieti ir skysto kuro katilai. Ir kiti būdai gali papildyti juos puikiai. 

 Jums gali būti įdomu:

load...