Rosina parduotuvė latas metų 2019

Žaliųjų ir ūkininkų sąjunga (GFU) frakcija parlamentarai šiandien parlamentui įstatymo projektą „Lietuvos Respublikos nacionalinė valiuta laikymo įstatymo“ reikalauja, kad nacionalinės valiutos raidą – lato – sandėliavimo Sau 1, 2019.

Sąskaitą numato, kad Lietuvos nacionaline valiuta bankas saugomi penkerius metus, 2019 1 sausis 2019 ir iki sausio 1, Seimas sprendžia, ar šis laikotarpis pratęsiamas arba ne, LETA informavo GFU.

Frakcija Iveta Grigule (GFU) atkreipia dėmesį, kad, atsižvelgiant į dabartinę padėtį euro zonoje, taip pat kitų asmenų veiksmų, ir mes turime būti aktyviais. Pavyzdžiui, Estija ir Vokietija išsaugojo savo nacionalinę valiutą su euro įvedimu, nurodant Grigule.

Kaip pranešama, Latvijai tapus 18.eirozonas šalis. Perėjimas nuo lato prie euro bus pagal iki šiol Lietuvos bankas patvirtino oficialų keitimo kursą, – Euro yra LVL 0.702804 arba 1,42 Euro už latais.

load...

Perskaičiavimo į eurą, Lat banknotų ir monetų bus sunaikinta. Pastaba centrinio banko trupinimo veiks savo patalpas, o lat monetos bus išlydytas. Lietuvos bankas latų monetos metalo gaus 2,8 mln, kuris bus naudojamas atsiskaitant už Lietuvos eurų monetų. Monetų iškraipoma Lietuvos įrenginių nuomos ir deformuoti monetų metalų tolesniam perdirbimui banko įsigyti Šveicarijos tvirtą asociacija – „Metalli Metalo Trading Ltd.“ ir „EUROCOIN Perdirbimas AG“.

Lietuvos eurų monetų vėlyvą rudenį bus įtraukti į Latviją, ir netrukus prieš centrinio banko taip pat pradės tvarkyti latas banknotus ir monetas.

Atsakydamas į klausimą, ar atšauktas, latas, tačiau turėtų išlaikyti nenoskārstai poreikį, Lietuvos bankas teigia: nėra jokio pagrindo manyti, kad dėl euro bėdos netrukus vėl gali prireikti latais. Latų nesumoka laikyti tai, kad kai Latvijos ateityje gali tekti pradėti galvoti apie nacionalinių valiutų mainais. „Šiuo atveju, išgalvotas naujas spausdinimo latas ir kirstukai būtų pigiau nei parduotuvėje išimta iš apyvartos“, sakė centrinis bankas, pažymėdamas, kad Lietuvos latų į eurus bankas pakeis amžinai, todėl iš apyvartos išimtų latas daugelį metų turi būti saugoma ir saugomi specialiai įrengtoje patalpoje, Be to, pinigų sensta – jos atliekamos reguliariai atnaujinama ir tobulinama banknotų ir monetų kaldinimo technologija, kuri leidžia atsparus klastojimo pinigus.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *