Portugalijos teismas taupymo priemonės prieštarauja Konstitucijai, pareigūnai turės išlaikyti 14.mēnešalga

Portugalijos Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbė, kad 2013 biudžeto planuojamos taupymo priemonės buvo antikonstitucinis. Teismas nusprendė, kad negalioja Pagrindinis įstatymas 14.mēnešalgas pašalinti valstybės tarnautojus, taip pat bedarbio išmokų ir nedarbingumo darbo užmokesčio mažinimą, praneša užsienio žiniasklaida.

Teismo sprendimas, susijęs su Portugalijos vyriausybės ir tarptautinių kreditorių – Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Europos centrinio banko (ECB) ir Europos Komisija (EK) – 2011 buvo pasirašyta sutartis, kuria įsipareigojo vykdyti Portugalijoje, mainais gaunant € 78000000000 (54800000000 latų) paskolų.

Pietų Kinijos valstybinė žiniasklaida sako, kad Teisingumo Teismo liegšot biudžeto sutaupyti apie 1200000000 € (843.400.000) sprendimas. Parlamentas patvirtino 2013 biudžeto išsaugoti 5300000000 € (3,7 milijardų dolerių), 80% šios sumos buvo įtrauktos į mokesčio padidėjimą.

Teismas taip pat nusprendė, kad pareigūnai išlaikė 14.mēnešalga. Ji mokama dalimis metinių požiūriu birželio ir gruodžio mėn. Tai atlyginimas, kai buvo įvestas siekiant sumažinti socialinę nelygybę šalyje.

load...

Portugalijos ministras pirmininkas Pedro Coelho Pasušs, šeštadienį sušaukė kabineto posėdyje sekmadienį paskelbė, kad bus atsižvelgta į Teismo sprendimas ir būtų įspūdingas anksto suplanuota taupymo priemonių sumažės. Kreipdamasis į tautą per televiziją, Coelho pažadėjo, kad mokesčiai nebus didinami, tačiau bus įgyvendinamas kitų išlaidų mažinimo socialinės apsaugos, sveikatos apsaugos ir švietimo.

EB dėl sekmadienio naktį perspėjo Portugalijai, kad ji neturėtų nukrypti nuo paskolų paramos programos sąlygas.

Nuo konservatorius socialdemokratų partija atstovas Coelho 2011 metais atėjo į valdžią, sutaupyti 13 milijardų eurų (9,2 mlrd), tai sudaro maždaug 8% viso šalies ūkio biudžetas. Įgyvendinti dėl nuolatinių ir plačiai populiariausių demonstracijas prieš tokią strategiją išeiti iš krizės Coelho politika.

Praėjusiais metais šalies ekonomika susitraukė 3,2% ir tikimasi, kad toliau mažės iki 2,3% šiais metais. Nedarbas šalyje šiuo metu yra 17,5% ir tikimasi, kad kitais metais išaugs iki 18,5%.

Portugalija 2011 metais paskelbė, jis prašys pagalbos iš Europos Sąjungos (ES), siekiant išvengti nemokumo.

load...

Portugalija po Graikijos ir Airijos buvo trečioji euro zonos šalis, išgelbėti savo ekonomiką nuo bankroto ieškoma išorinės finansinės pagalbos.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *