Lietuvos eksportas sausį – penktas pagal dydį padidinti ES

Lietuvos eksportas šių metų sausio, palyginti su praėjusiais metais, iškraustyti, padidėjo 9%, kuris yra penktas didžiausias augimas visoje Europos Sąjungoje (ES) šalių, atsižvelgiant į ES statistikos biuro „Eurostat“.

Sparčiausiai eksportą pagal sezoniškai nepataisytiems duomenų, įrašytų sausio Kipre – 21%, Estijoje – 19%, Bulgarijoje – 17%, o Lietuvoje – 15%, Latvija yra bendro penktą vietą, kartu su Italijos, eksportas padidėjo 9%.

Ryškiausią sumažėjo eksportas sausio Maltoje – 25%, Liuksemburgas – 20% ir Airija – 12%.

Po „Eurostat“ duomenimis, Lietuvos importas sausį pakilo 4%, kuris yra aštuntas Sparčiausiai importo tarp valstybių narių.

load...

Didžiausias augimas užfiksuotas Estijoje importo – 17%, Lietuva – 14%, o Graikijoje – 10%. Didžiausias kritimas importo Maltoje – 9%, o Portugalijoje – 6%.

„Eurostat“ taip pat apskaičiavo, kad 2013 sausį, palyginti su sausio 2012, ES eksportas padidėjo beveik visų pagrindinių bendradarbiavimo partnerių, su Indijos, kur apimtis sumažėjo 10%, išimtis. Savo ruožtu, svarbiausia pardavimo augimas rado Turkijoje – 13%, Rusijoje – 11% ir Norvegijoje 10%.

Importuoti lyderio Turkija 11%, o Rusijoje 7%, o didžiausias kritimas importo, palyginti su Atgal Sausis prekybos duomenų rasti Norvegijai ir Japonijai, kiekviena iš šių šalių iš ES 12% mažiau nei 2012 metų, sausio importuotų.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *