Laikraščių: Venesuelos naftos tranzitas baigėsi

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas mirtis ateina tarp žalios naftos ir naftos produktų judėjimo tarp Venesuelos ir Baltarusijos tikėjosi Lietuvos uosto projektą, nes ji nutraukiama dėl kitų priežasčių, ketvirtadienį praneša laikraštis „Independent“.

Chavezas ir Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė norą organizuoti didelių galių ir tarptautinės naftos kartelio nepriklausomą žalios naftos ir rafinuotų naftos produktų srautas, maždaug prieš dvejus metus.

Tai lėmė Latvijos interesus, pradėjo viešas ginčas tarp Baltijos uostų uosto, iš kurio labiausiai ekonomiškas tranzito maršrutas vykti į Baltarusiją. Latvija konkuravo su Lietuvos ir Estijos, bet varžėsi Latvijos Ventspilio ir Rygos. Planuojama alyvos srautas buvo 5-7.000.000 tonų per metus, tačiau rezultatas pasirodė esąs tik 2-3 milijonų tonų žalios naftos iš skirtingų uostų Baltarusijoje prieš pernai vežami Lietuvos geležinkeliai.

„Tada istorija baigėsi greitai, bet mes esame dėkingi visiems klientams ir tikimės, kad mes galime bet kada grįžti į Venesuelos naftos“ laikraštis pripažino bendrovės atstovas Maris Ozols.

load...

Sutartys dėl žalios naftos transportavimo Baltarusijoje pasitraukė. „Tai buvo žaidimas Baltarusija su Rusija, siekiant parodyti, kad ne Rusijos naftos gali padaryti“, laikraštis paaiškino UAB „Ventspils nafta“ atstovė spaudai Ilze Nagla.

Kaip pranešama, 2010 metais Latvijos išreiškė galėtų būti perkeliami iš Venesuelos naftos eksporto į Baltarusiją. Iš pradžių buvo leidžiama Latvijos tvarkymo operacijos vyks Rygoje, tačiau vėliau, tada transporto ministras Kaspars Gerhards nustatė, kad labiau tikėtina, tačiau yra Ventspilio uoste. „Kova“ teisingu keliu trans-Venesuelos naftos Baltarusijai, kuri neturi jūros sieną, prasidėjo po to, Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas sakė Pietų Amerikos šalis kasdien parduoti Baltarusiją 80 000 barelių naftos per dieną.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *