Kalio trūkumas – priežastys, simptomai ir gydymas

Kalis yra mineralas, kuris yra gyvybiškai svarbus tinkamam veikimui žmogaus organizmui. Ji vaidina svarbų vaidmenį raumenų pastato konversijos gliukozės glikogeno ir bendrą plėtrą kūno. Trūkumas kalio koncentraciją kraujyje ir veda prie būklę, žinomą kaip „hipokalemija“. Kai kurie iš šios būklės charakteristikų yra nuovargis, alergijos, formavimas inkstų akmenų ir spuogų.

Priežastys kalio trūkumą:

Kalio trūkumas žmonėmis paprastai atsiranda dėl vartojimo dietos, kuri yra mažai šviežių vaisių ir daržovių. Žalios lapinės daržovės, vaisiai, pavyzdžiui, bananų ir obuolių, neskaldytų grūdų, jūros gėrybės, ir kai kurie augalai yra visų kalio turtingas maistas. Iš skysčių organizme dėl vėmimo, viduriavimo ar padidėjęs prakaitavimas praradimas, pylimas iš kalio, kuris taip pat gali sukelti jos trūkumas. Tam tikrų receptinių vaistų ar komplikacijų sveikatai dėl cukrinio diabeto arba sutrikus inkstų, taip pat gali sukelti šio mineralo iš organizmo pašalinimą.

Kalio trūkumas Požymiai:

 1. Jautrumas ar silpnumas raumenyse.
 2. Paralyžius.
 3. Skaudantys raumenų dėl standumo.
 4. Pilvo pūtimas ar mėšlungis.
 5. Širdies plakimas.
 6. Burtai galvos svaigimo ir alpimas.
 7. Ekstremalus troškulys ir dažnas šlapinimasis.
 8. Tirpimas ir dilgčiojimo pojūtis.

Kalio trūkumas ligos ir gydymas:

1. Inkstų ligos:

Kalio palaiko skysčių, elektrolitų ir pH lygį organizme. Ji yra labai svarbi mineralas, kuris padeda į filtravimo kraujo inkstus. Sveiki kalio kiekis kraujyje yra tarp 3,5-5,0 mekv / l. Bet drastiškų pokyčių šių lygių gali būti nesaugu inkstus.

2. Nereguliarus veikimas širdies:

Kalis yra svarbus veiksmingam raumenų, įskaitant širdį. Mažas kalio kiekis kraujyje gali sukelti nereguliarus širdies plakimas, kraštutiniais atvejais netgi gali sukelti cadiac arešto.

load...

3. Aukštas kraujo spaudimas:

Pakankamas kalio kiekis kraujyje yra labai svarbu kontroliuoti kraujo spaudimą. Hipertenzija ar didelio kraujo spaudimo yra tokia būklė, kurioje yra padidėjusi kraujo teka į širdį spaudimo. Tai atsitinka, kai inkstai išsiųsti kalio, tačiau kurie išlaiko natrio. Dusulys, nuovargis, širdies plakimas, galvos svaigimas ir keletas simptomų, susijusių su aukšto kraujo spaudimo.

4. Migrena:

Kalio trūkumas yra viena iš pakartotinio atsiradimo galvos skausmas ar migrenos žmonėms, kurie yra linkę į šį lėtinė liga priežasčių. Padidinus kalio kiekį maiste gali suteikti šiokį tokį palengvėjimą.

5. Raumenų degeneracijos:

Kai kalio kiekis kraują gerokai sumažėti, ji veda į hipokalemija. Raumenų silpnumas yra viena iš vyraujančių funkcijų hipokalemija, be to, nuovargis, mėšlungis ir širdies plakimas. Ypatingais atvejais, atsižvelgiant į iš raumenų skaidulų gali sukelti paralyžių gedimo.

6. Diabeto komplikacijų:

Cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kurie kenčia nuo žemo lygio kalio paprastai turi didelis cukraus kiekis kraujyje. Tai sumažina organizmo jautrumą insulinui.

7. Alopecija ar Plaukų slinkimas:

load...

Dietos trūksta kalio, gali sukelti plaukus iškristi. Plaukų slinkimas arba „alopecija“ taip pat gali atsirasti dėl grybelių, suvartojus tam tikrų vaistų, chemoterapija, arba geležies trūkumas taip pat.

8. Skrandžio sutrikimas:

Sumažinus kalio kiekį organizme gali sukelti skrandžio iki susilpninti virškinimo trakto raumenis. Pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas yra vieni iš kitų šalutinio poveikio kalio trūkumas.

9. Psichikos nuovargis:

Mažas kalio kiekis gali paveikti psichologinę sveikatą asmeniui per daug. Ji gali pasireikšti kaip depresija, nuotaikų kaita, irzlumas, dezorientacija ar bipoliniu sutrikimu.

10. Odos problemos:

Kalio trūkumas gali sukelti odos problemų, tokių kaip odos bėrimas, sausumo odos, pūslių, spuogai ir tt

Gydymo Kalio trūkumas:

 • Siekiant užtikrinti, kad nėra šio mineralo Jūsų organizmui deficitas; apima daug kalio turtingi maisto į savo dienos racioną.
 • Pateikti savo kūną nuolat su skysčiais papildyti bet kokį nuostolį dėl kūno išskyromis.
 • Gydyti viduriavimą ar vėmimą, nedelsiant, siekiant išvengti tolesnių nuostolių kalio.
 • Jei jūsų kūnas yra pavojingai mažai kalio, galite imtis papildų iki lygius. Įsitikinkite, kad jums pasikonsultuoti su gydytoju, prieš pradėdami daryti tą patį.
load...