Kaip išlaikyti savo burnos higieną Ajurvedos būdu

Ajurveda rekomenduoja valyti dantis reguliariai geros sveikatos. Per senovėje, indėnai naudojo konkrečių augalų ir medžių šakeles kaip dantų šepetėlį, o tradicija vis dar laikomasi daugelyje vietų. Jei lyginti burnos higiena žmonių, naudojant senovinius šepečiu metodus, kad žmonėms, naudojantiems dantų pastą ir dantų šepetėlį, jūs pastebėsite didelį skirtumą. Dantų ėduonies paplitimas yra paprastai mažiau žmonių, kurie naudojasi šakelių valyti savo dantis. Bet kas yra toks ypatingas apie šį senovės metodas valyti dantis? Išsiaiškinkime!

Labiausiai paplitęs būdas valyti dantis senovėje buvo naudoti medžių šakeles. Jie privalo jokių specialių dantų pastą, kaip patys šakelės esančius gydomųjų savybių, reikalingų valyti dantis ir išlaikyti juos sveikus. Kramtomoji iš vytelių suformavo šeriai, kurie buvo pakankama valyti dantis ir pasiekti kiekvieno kampo, tuo pačiu metu kraštus. Kramtomoji šias šakeles taip pat užkirto kelią dantų apnašų susidarymą.

Kaip pasirinkti vytelių

Jūs turėtumėte pasirinkti šakeles iš augalų, kurie turi kartaus, aštraus arba sutraukiantis skonį.

Gorkij skonio žolės turi antimikrobinių savybių, kurios padeda išlaikyti burnos higieną. Jie taip pat padeda kovoti su blogas kvapas ir anoreksija ir bundančios skonį pumpurus. Kuris iš kartaus skonio žolelių pavyzdys yra Neem.

load...

Vaistažolės su aštraus skonio padėti pagerinti seilėtekis ir nuleisti toksinus iš burnos. Vienas iš tokių aštrus žolė yra karanja.

Vaistažolės su sutraukia skonio pagalbos gydant žaizdas ar opas ant dantenų ir kovoti blogas kvapas. Kurio sutraukia žolė pavyzdys yra khadira ty Acacia catechu.

Kai kurie augalai, kuriuos galite pasirinkti padaryti savo dantų šepetėlį yra karanja, Neem, Akra, khadira, kakubha, meswak, Bengalijos pav, ir saldymedžio.

Kaip naudotis šakelė Kaip dantų šepetėlį

Iš šakelė ilgis turi būti apie 25 cm, o storis turėtų būti maždaug lygus pirštais storio.

load...

Norėdami naudotis šia šakelę kaip teptuku, kramtyti šakelė truputį iš priekio. Naudokite švelnius smūgių.

Kiek veiksmingos yra Žolelių Dantų pastos?

Daugelis žolelių dantų pastos yra prieinami rinkoje, kuri žada pačios naudos kaip iš vytelių. Šios dantų pastos yra geriau nei kitų chemiškai pakrauti tie. Jie padeda atsikratyti blogos kvapo, bet poveikis yra laikinas, nes, palyginti su iš vytelių.

Kaip valyti dantis tinkamai

  1. Valyti dantis tinkamai mažiausiai dvi minutes.
  2. Naudokite trumpus ir švelnus smūgių.
  3. Nuvalykite tarpus tarp dantų tinkamai.
  4. Nors šepečiu išorinį paviršių, reikia išlaikyti savo teptuku ne 45 laipsnių kampu.
  5. Nedarykite linijinius smūgių. Vietoj to, naudokite sukamaisiais judesiais.
  6. Atkreipkite ypatingą dėmesį į nugaros dantų, dantenų ir restauravimo srityse.

Čia yra vaizdo apie tai, kaip valytis dantis šią tinkama seka jūsų nuoroda:

Liežuvis sėmimo

Ajurveda rekomenduoja, grandymo liežuvį iš karto po dantų valymo. Tai kasdienė praktika padeda palaikyti burnos sveikatą kartu su fizinės, psichinės ir dvasinės sveikatos.

Taip pat minėta Čaraka Samhitos kad liežuvis grandymo ty jihwa prakshalana pašalina nemalonų kvapą ir gustu pašalinant nešvarumus danga arba kaupiasi nuo liežuvio. Tai daro jūsų burnoje jaučiasi šviežia. Grandymo stimuliuoja refleksinius taškus ant liežuvio ir leidžia virškinimo fermentų sekreciją.

Turite pasirinkti liežuvio grandikliai, kurie neturi aštrių briaunų. Ajurveda rekomenduoja naudoti gramdymo pagaminti iš metalų, tokių kaip aukso, sidabro, alavo, vario, žalvario.

Ajurveda taip pat rekomenduoja naudoti specialius metalinius skreperiai pagal jūsų kūno tipą įgyti daugiau naudos.

  1. Jei jūsų kūnas tipas Pitta, tada turite naudoti sidabro liežuvio grandiklį.
  2. Jei jūsų kūnas tipas Vata, tada jums reikia naudoti aukso liežuvio grandiklį.
  3. Jei jūsų kūnas tipas yra Kapha, tada turite naudoti vario liežuvio grandiklį.

Dabar galite rūpintis savo burnos higiena ir gyvinti savo dantis į Ajurvedos būdu!

Tikimės, kad jums patiko straipsnis. Pasidalinkite savo nuomonę žemiau komentarų laukelyje.

load...