Fenilalaninas. Naudojimas, šalutinis poveikis ir galimas šalutinis poveikis

Santrauka

Fenilalanino yra klasifikuojami kaip pagrindinė amino rūgšties. Tai reiškia, kad organizmas negamina fenilalanino savo, bet turi gauti iš maisto produktų ar papildų. Amino rūgštys tarnauti kaip už baltymų sintezę organizme pamato. Atsižvelgiant į tai, kad jis gali prasiskverbti pro kraujo-smegenų barjerą, ji turi tiesioginį poveikį ir poveikį smegenų chemija. Kūno viduje, fenilalaninas gali būti konvertuojamos į tirozino, kitą amino rūgštis, kuri yra panaudota sintetinti dvi pagrindines neurotransmiterių dopamino ir norepinefrino, kurie abu skatinti budrumo ir dėmesio.

Fenilalaninas taip pat turi ryšį su daugelio centrinės nervų sistemos veiklą, taip pat daro įtaką nuotaikai, skausmo suvokimo ir atminties ir mokymosi. Ji taip pat turi įtakos apetitas slopinimo. Pasitaikančiu naudojimusi fenilalanino apima artrito gydymui, depresija, migrena, Parkinsono liga, ir šizofrenija.

Kaip dominančios vietos, fenilalaninas yra pagrindinė sudedamoji aspartamo, kuris buvo manoma, kad vienas iš labiausiai pavojingų maisto priedų šiandien naudojamų (1).Two pagrindiniai komponentai aspartamo (fenilalanino ir asparto rūgšties) yra žinomas kaip chiralinių komponentų, turintis dvi izomerus, kurie yra ne vienas virš kito esančiais dvigubi veidrodiniai vienas kito. Metabolizmas skaido aspartamo į jos konkrečių komponentų: fenilalanino, asparto rūgšties, ir metanolio. Susirūpinimas dėl per daug fenilalanino dietos yra abejotinas. Tiesą sakant, papildomai fenilalanino yra suskirstyti į acetoacetatų ir fumarato, kurie abu yra normalus energijos apykaitos dalis.

Nes asparto rūgštis ir fenilalanino yra amino rūgštys, kurios atsiranda natūraliai maisto produktų, kuriuose baltymų, sveikas kūnas yra pajėgi juos apdoroti. Jie neturi prisidėti prie sveikatos problemų daugelyje asmenims. Tačiau asmenys, kuriems diagnozuota fenilketonurija patariama vengti aspartamo. Kiekvienas diagnozuota tokio genetinio defekto, turi būti budrūs stebėti suvartojamų fenilalanino.

load...

Vienas straipsnis, „Aspartamas: iki šiol labiausiai pavojinga medžiaga įtraukta į daugumos maisto produktų šiandien“ (2) apibrėžia nepageidaujamų reakcijų FDA dėl maisto priedų. Pasak Mercola (3) (žr lentelę), vos kelios nepageidaujamos reakcijos, susijusios su aspartamo apima tuos, kurie šioje lentelėje. Tiesą sakant, daugiau nei 90 dokumentais simptomai buvo susiję su aspartamo.

Galvos skausmas – migrena Galvos svaigimas Traukuliai Pykinimas Tirpimas
Raumenų spazmai Svorio padidėjimas Bėrimai Depresija Nuovargis
Dirglumas Tachikardija Nemiga Regėjimo problemos Klausos praradimas
Širdies plakimas Sunku kvėpuoti Nerimo priepuoliai Silpna kalba Skonis prarastas
Spengimas ausyse Vertigo Atminties praradimas Sąnarių skausmas

Kai jis ateina į daugelio ligų, kurios buvo susijusios su aspartamo (sukėlė ar net pagamintas blogiau vartojimo), jie yra apibrėžti šioje lentelėje (4) [1]:

Smegenų navikai Išsėtinė sklerozė Epilepsija Lėtinio nuovargio sindromas Parkinsono liga
Alzheimerio liga Protinis atsilikimas Limfoma Gimimo defektai Fibromialgija
Diabetas

Ką reikia žinoti 

 • Aspartamas – dirbtinis saldiklis (ne sacharinas) naudojamas kaip cukraus pakaitalas gėrimų ir maisto produktų skaičiaus. Labiausiai paplitusių formų aspartamo yra parduodami kaip Equal® ar NutriSweet®. Pagal American Cancer Society, tai sudarytas iš dviejų amino rūgščių: fenilalanino ir asparto rūgšties.
 • Fenilalaninas yra laikoma esminė amino rūgštis, kad kūnas turi, bet negamina pats. Tik viena forma fenilalanino (L-fenilalanino) galima suvartoti nuo maisto produktų.
 • L-fenilalanino s molekulinė formulė yra C9H11NO2. 

Organizmas skaido aspartamo į fenilalanino, metanolio, ir asparto rūgšties (5). [2] Nors daugelis vartotojų yra susirūpinę dėl metanolio poveikio, metanolio atsiradusios aspartamo irimą organizme sumos yra mažesnės, nei buvo nustatyta daug natūralių ekologiškų maisto produktų. Iš tiesų, atsižvelgiant į American Cancer Society, dietą sodos litro apima 55 mg metanolio suvartojimą. Vaisių sulčių litro? 680 mg (6). [3]

Kiek vartojimas yra susirūpinęs, kad JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) rekomenduoja ne daugiau kaip 50 mg kilogramui kūno svorio. Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) rekomenduoja leistiną paros dozė 40 mg kilogramui.

Ką tai reiškia vartotojams? Tipiškas suaugusiųjų sveria apie 165 svarų turės suvartoti daugiau nei 3,750 mg aspartamo kasdien. Pavyzdžiui, 12-uncija dietos sodos yra maždaug 192 mg aspartamo. A saldiklis paketinių yra 35 mg. Vėlgi, pagal American Cancer Society, suaugusiojo, kuris sveria 165 svarų turės gerti viršija 19 skardinių dietos sodos ar suvartoja 107 pakelių saldiklis eiti per rekomenduojamos paros normos (7) [4].

load...

Veikimo

Fenilalanino yra transformuojamas į tirozino iš organizmo. Tirozino yra amino rūgšties reikalingas baltymų susidarymo, taip pat po smegenų cheminių medžiagų, tokių kaip epinefrino, norepinefrino, skydliaukės hormonų, ir L-dopa (8) skaičius. [5] Jis yra gerai žinoma, kad norepinefrino turi įtakos nuotaikai, todėl yra fenilalanino formų įvairovė yra dažniausiai buvo siūloma nuo depresijos.

Fenilalanino turi glaudų ryšį su tirozino, kuri skiriasi nuo tik fenilalanino vienu hidroksilo (OH) grupės (žr vaizdas kairėje mandagumo http://pdb101.rcsb.org/). Fenilalaninas hidroksilazės fermentai randami kepenų ląsteles ir leidžia fenilalanino pavertimas tirozino.

Pernelyg daug fenilalanino dietos prisidėti prie galimų psichikos sutrikimų. Laiku gydymas gali pakeisti kai simptomus.

Kaip tai atsižvelgti

Fenilalanino yra komerciškai prieinami L-, D- ir DL,-fenilalanino formų. Jie nėra lygūs. L-fenilalanino yra laikomas amino rūgštis, žmonėms, ir baltymai yra šios fenilalanino formą.

L- „L“ priešais amino rūgščių arba kitų papildų reiškia, kad jis yra jo laisvos formos. Kitaip tariant, tai reiškia, kad, kad aminorūgštis yra nėra prijungti prie kita aminorūgštimi. L- forma fenilalanino yra labiausiai paplitusi forma, kurioje amino rūgštis yra įtrauktas į baltymų sintezę organizme. Tai yra natūralios formos amino rūgštis, randama baltymų. L-fenilalanino randamas tik apie bet kurio maisto produkto, kuriame baltymų, įskaitant mėsos, naminių paukščių, žuvies, pieno ir pieno produktų, sojos produktai, ir sėklų ir riešutų skaičius. Aspartamo, dirbtinis saldiklis, yra aukštos fenilalanino (9) [6].

D- „D“ žymi sintetiniu būdu sukurtą aminorūgštį. „L“ reiškia Levo (kairėje) ir „D“ stendas Devo (dešinėje). Kairę arba į dešinę paskirtis apibrėžia spiralės sukimosi molekulinio cheminės struktūros. Pavyzdžiui, kai augalų ir gyvūnų audiniuose baltymų yra pagaminti su „L“ formos amino rūgščių, kurios yra laikomos labiau suderinami su žmogaus biochemiją. D- forma fenilalanino atlieka kaip nuskausminamieji. Klasifikuojamas kaip veidrodinis atspindys L-fenilalanino pagamintas laboratorijoje, „D-fenilalanino nėra nustatyta jokių maisto šaltinių, tačiau yra pagamintas laboratorijose. D-fenilalanino funkcija, bent jau atsižvelgiant į žmonėms, lieka neaiškios (10). [7]

DL-„DL“ žymi natūralios formos fenilalanino, kuris paprastai randamas baltymingo maisto produktų. DL-fenilalanino yra dviejų skirtingų formų fenilalanino. L- forma yra sudarytas iš natūralių medžiagų, kad yra randama maisto produktų, turtingų baltymų. D- forma apibrėžia sintetiniu būdu sukurtą aminorūgštį. DL-fenilalanino yra dažniausiai naudojamas siekiant palengvinti nedidelį depresiją ir skausmui lengvinančios priemonės,. DL-forma yra ne tik veiksminga kai kuriose skausmo malšinimui situacijas, pavyzdžiui, kaip tą, kuri susijusi su artritu, tačiau gali veikti kaip baltymų sintezę pamato. Šis fenilalanino forma yra iš natūralaus taip pat sintetinių fenilalanino derinys. DL-fenilalanino yra sintetiniu būdu sukurtas su 50% d-fenilalanino ir 50% L-fenilalanino.

Trumpa istorija apie naudojimo fenilalanino

Ankstyvas tyrimai (apie 1970 ir 1980) skatina fenilalanino naudoti kai kurių depresijos rūšių gydymui. Buvo naudojami fenilalanino papildai, su įvairaus rezultatus, už medicinos sąlygos ir klausimų. Kaip vienam iš Mičigano sveikatos sistemos universitete:

Depresija: Maždaug 3-4 g L-fenilalanino ARBA 150-200 mg DL-fenilalanino per parą.

Rezultatai:. Geresnis nuotaika / požiūris depresija asmenų (11) [8]

Skausmas: apie 1500 mg per parą.

Rezultatai: Kai kurie blokuoja fermentus, kurie prisideda prie kūno gaminami nuskausminamuosius veiksmingumas. Gali būti veiksmingas gydant tam tikrą lėtinis skausmas (12). [9]

Alternatyvus gydymo sugalvojo Carl Loder (žinomas kaip Carl Loder režimas) buvo naudojamas kaip natūralus gydymo metodo išsėtine skleroze, kuri naudoja ir sujungia fenilalanino su lofepraminas (antidepresantas nėra JAV), taip pat į raumenis (im) injekcijos vitamino B12. Tačiau klinikinių tyrimų nenustatė jokio veiksmingumo ar paramą šio alternatyvaus medicinos terapijos IS gydymo naudą. Tyrimai ir toliau šioje srityje (13). [10]

Simptomai fenilalanino trūkumas

Fenilalaninas trūkumai gali sukelti vieną ar daugiau potencialių simptomus, įskaitant, bet neapsiribojant:

 

 • Problemos su atminties ir dėmesio
 • Apetito stoka
 • Trūksta energijos
 • Painiava
 • Sumažėjo suvokimas / budrumas

Asmuo, kuris trūksta reikiamų fenilalanino hidroksilazės fermento aktyvumą konvertuoti fenilalanino tirozinu negali normaliai Pritaikysime fenilalanino, dėl kurio susidaro būklę, žinomą kaip fenilketonurija ar fenilketonurijos. O ne konvertuoti į tirozino, šių pernelyg didelių sumos fenilalanino yra konvertuojami į phenylketonurias, kad atsiradimą šlapime. Tokiais atvejais, ne-gydymas gali prisidėti prie protinio atsilikimo (14). [11]

PKU gali sukelti negrįžtamus smegenų žalą kūdikiams, jei nėra apdorota pirmąsias kelias savaites po gimimo. Šiandien, bent jau JAV, naujagimiai tikrinami dėl fenilketonurijos per 48 iki 72 valandų nuo jų gimimo. Jei negydoma, vaikai dažnai diagnozuojamas hiperaktyvumas, kartais su autizmo elgesio, kaip antai supime ar chaotiškai rankų judėjimo (15). [12] Asmuo diagnozuota fenilketonurijos turi vengti maisto produktų ar gėrimų, kurių sudėtyje yra fenilalanino ir rekomenduojama imtis tirozino papildais. Tai labai svarbu smegenų vystymuisi.

PKU paprastai prisistato su daugybe apraiškų ir simptomus (16) [13], įskaitant:

 • Protinis atsilikimas
 • Keista laikysena
 • Nepatogi eisena
 • Epilepsija
 • Egzema
 • Katarakta
 • Smegenų kalcifikacija

Moksliniai tyrimai trūksta

Yra mokslinių tyrimų stoka ir susidomėjimas fenilalanino kiek jos potencialas gydymas į medicinos scenarijus, pavyzdžiui, gydymo Parkinsono ligos simptomų, lėtinio skausmo ir depresijos skaičiaus. Po pirminio sujudimas susijaudinimo 1970, 1980 ir 1990-ųjų pradžioje, buvo atlikta keletas tyrinėjimai į tokį naudojimą.

Lėtinis skausmas

D-fenilalanino patyrė nemažai tikslinius mokslinius tyrimus tiek kaip lėtinio skausmo gydymui. Labai nedaug tyrimų patikrintas, D-fenilalanino veiksmingumas teikti patikrinamas ir teigiamus rezultatus. Nedaug tyrimų, kurie buvo atlikti trūksta išsamiai, rezultatus ir, galbūt, priežiūrą. Per pastaruosius 20 metų, nėra kontroliuojamos ir randomizuotų klinikinių tyrimų vykdė fenilalanino naudos bendraujant su lėtiniu skausmu. Daugiau mokslinių tyrimų reikia apie veiksmingumą, taip pat saugumą šio naudojimo. Tačiau buvo pranešta keletas ribotas studijos D-fenilalanino naudojimo sumažinti chronišką skausmą suteikti jokių teigiamą poveikį nei placebo administracija.

Fenilalaninas kaip antidepresantas 

Nuo 1970 buvo atlikta keletas tyrimų dėl fenilalanino naudoti kaip patikimą formos depresijos gydymo. Kaip su studijomis susijusių jo naudojimą gydant chronišką skausmą, studijų trūkumas nepavyko dar gamina patikrinami rezultatus, susijusius su jo poveikį nuotaikai, nors kai atsižvelgiant fenilalanino kai kurie asmenys, pranešė, pagerėjo nuotaika. Veikimo fenilalanino dėl smegenų cheminių medžiagų gamybos (įskaitant norepinefrino ir dopamino) mechanizmas Manoma, kad pagrindinė jėga padidėjusi nuotaika, bet vėlgi, papildomų tyrimų reikia patikrinti veiksmingumą.

Fenilalanino ir Piroksīns buvo naudojami su įvairaus rezultatai šizofrenija, bet jo naudojimas kaip depresija, nerimas, arba bipolinių susirgimų gydymui reikia papildomai tirti. Atliktas tyrimas 2009 ( „linkmės modelių asociacijos tarp fenilalanino hidroksilazė variantų ir šizofrenija keturių nepriklausomų pavyzdžių“) (17) [14] ištirti galimą ryšį tarp fenilalanino hidroksilazė genų mutacijų ir šizofrenija, tačiau tolesnių veiksmų trūkumas tyrimas įstrigo tyrimus.

Ankstyvieji tyrimai parodė tikrą pagerėjimą nuotaiką grupių žmonių, kuriems diagnozuota įvairaus depresija. Vienas tyrimas, paskelbtas 1975 metais, išbandė DL-fenilalanino naudojimą iš 23 pacientų grupei, kurie neatsakė į tradicinį MAOI. Jie buvo suteikta 50 ir 100 mg fenilalanino kasdien 15 dienų. Rezultatai parodė, kad 13 pacientų buvo stebimas pagerėjimas po 13 dienų gydymo (18). [15]

1977 A nepaskelbta neuroninių perdavimo leidinyje tyrimas išbandyti 20 pacientų diagnozuota depresija. Jie buvo suteikta nuo 75 mg iki 200 mg fenilalanino kasdien 20 dienų. „Žymi“ patobulinimai nuotaikos buvo pažymėta keturių pacientų, aštuoni buvo „konservuota“, ir keturi buvo lengva ar vidutinį atsaką į gydymą. Paskutinis keturių parodė, jokio pagerėjimo. (19) [16]

1984, buvo atliktas tyrimas derinant fenilalanino su selegilino, antidepresantas. Tyrime dalyvavo 155 pacientai diagnozuota depresija. Beveik 90% ambulatoriškai tyrime dalyvavusių parodė veiksmingų rezultatų, o 81% ligonių parodė teigiamus rezultatus. Tokie patys rezultatai buvo pranešta 1991 m išspausdintame straipsnyje klinikinės psichiatrijos leidinyje. (20) [17]

Ribota dvigubai akli ir komparatyvistiniai nustatėme, kad L-fenilalaninas ir DL-fenilalanino gali būti veiksminga jo naudojimo kaip antidepresantas, panaši į tą, imipramino. Vienas vyresnio amžiaus (1970) tyrimas kasdien nustatė D-fenilalanino veiksmingumas esant 100 mg palyginti su tuo pačiu paros dozė imipramino (21). [18]

Terapinės dozės ir naudojimo būdai fenilalanino Depresija 

Terapinis dozavimo rekomendacijos D-fenilalanino vidurkiai nuo 100 iki 200 mg per parą gydant depresiją (22) [19]. Nepaisant to, tyrimas išbandyti šį dozę buvo gana mažas ir trumpalaikis (60 žmonių 30 dienų), o tiek lėmė panašaus poveikio. Dauguma, fenilalanino dirbo gana greitai, maždaug kas 15 dienų pastebimų patobulinimų.

Kitas mažas tyrimas (dvigubai koduotas) vykdo kitą nedidelę grupę žmonių (27), kuris per parą gautų tarp 150 ir 200 mg DL-fenilalanino. Kita grupė gavo nuo 100 iki 150 mg per parą imipramino. Rezultatai parodė, praėjus 30 dienų panašius statistinius rezultatus (23). [20]

Papildomi tyrimai, apimantys terapinis panaudojimas fenilalanino už depresinių sutrikimų gydymas tęsiamas į 1980, su keliais moksliškai patikrinamais ir prasmingų rezultatų. Kaip, pavyzdžiui, toliau tyrimus su placebu kontroliuojamas, taip pat dvigubai aklų tyrimų, susijusių su fenilalanino naudojimo depresija yra privalomi.

Parkinsono liga

Kai kurie tyrimai buvo atlikti dėl fenilalanino potencialo kaip dalis gydymo planą, kaip sumažinti Parkinsono ligos simptomus. Tyrimai su gyvūnais rodo potencialą fenilalanino pagerinti vaikščioti, pusiausvyrą, sumažinti rigidiškumas, depresiją, taip pat kalbos sunkumais dažniausiai susijusi su Parkinsono liga sąlygomis. Iki šiol nebuvo atlikta jokių tyrimų su žmonėmis.

Kai jis ateina į terapiniai panaudojimai fenilalanino Parkinsono simptomams gydyti, buvo pažymėta saugos klausimais. Senesni tyrimai (viduryje – 1970) parodė, kad amino rūgščių, pavyzdžiui, D-fenilalanino ir L-metioninas gali sukelti daugiau žalos nei naudos, atsižvelgiant į dviejų tyrimų pranešta žurnaluose Pažintys viduryje – 1980 metais.

Daugiau paskelbtas Neurologijos 1993 Paskutinis straipsnis: „Aspartamas naudojimas Parkinsono liga“ (24) [21] nustatyta, kad labai maža studijų grupėje (18 pacientų diagnozuota Parkinsono liga baltymų jautrus motorinių svyravimų) buvo suteikta 600 iki 1200 mg aspartamo (arba placebo) į vieną crossover, dvigubai aklas tyrimas. 600 mg aspartamo buvo pranešta, kad jos neturėjo jokios įtakos variklio būklę ar plazmos PA. Kita vertus, 1200 mg dozės aspartamo padidino plazma MA, ir nors jokių variklio našumą nauda buvo suvokiama, jie negali atsisakyti arba. Kaip rezultatas, buvo nustatyta, kad sunkus naudojimas produktų sudėtyje yra aspartamo saldiklių neturėjo jokio neigiamo poveikio Parkinsono liga sergantiems pacientams.

Šalutinis poveikis ir kontraindikacijos Naudojimosi 

Papildomos formos fenilalanino ir kitų produktų, kuriuose yra dirbtinių saldiklių, kaip aspartamo nerekomenduojama nėščioms moterims ar bet kuriam asmeniui diagnozuotas cukrinis diabetas, nerimas išpuolių, iš anksto esamą pigmentuota melanomos, aukštas kraujo spaudimas, ar fenilketonurija.

Nėščioms moterims, fenilalaninas gali neigiamai pakeisti smegenų augimą besivystančiam vaisiui. Tai taikoma saldiklių, tokių kaip aspartamas, kuriose yra aukšto lygio fenilalanino.

Sąveika

Fenilalaninas turi potencialą bendrauti ir kištis su narkotikais skaičių. Svarbu, kad kiekvienas gydomas vaistais visada patikrinti su gydytoju dėl naudojimosi fenilalanino papildų ar kokių nors produktų, kurių sudėtyje ją saugos. A vaistų, kurie gali turėti sąveiką su fenilalanino sauja apima:

Antipsichotikai (įskaitant neuroleptikais) – L-fenilalaninas gali sąveikauti su išrašytų iš vėlyvosios diskinezijos, kuris yra gana dažnas ir sunkus šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti, kai asmenys vartojate neuroleptikus gydymo vaistais. Vėlyvoji diskinezija yra neurologinis sutrikimas, kuris sukelia nevalingai ir dažnai negrįžtamas, vėluos, ir nenormalius judesius veido bruožų, o kartais, apima galūnių ar liemens.

Keletas neuroleptikų, kad fenilalaninas gali sąveikauti arba trukdo apima, bet neapsiriboja:

 • Haloperidolis
 • Chlorpromazinas
 • Flufenazinas
 • Trifluoperazinas
 • Fenitoinas (Dilantin)
 • Valproinės rūgšties (Depakote ir Depakene)
 • Karbamazepinas (Tegretol)

MAOI (monoamino oksidazės inhibitorių) – labiau žinomas kaip antidepresantai, MAOI yra senesnės formos vaistų, kurie, nors ir ne dažnai naudojama dabar vis dar rinkoje. Kai kurie iš labiausiai paplitusių monoamino oksidazės inhibitoriais, kurie veikia fenilalanino yra:

 • Fenelzino (Nardil)
 • Izokarboksazidu (Marplan)
 • Tranilcipromino sulfatas (Parnate)

Atkreipkite dėmesį, kad vartojate kurį nors iš aukščiau išvardytų MAOI su fenilalanino gali inicijuoti sunkia hipertenzinė krizė, kurios gali sukelti insultą ar širdies priepuolį.

Pastaba – Kiekvienas atsižvelgiant MAOI turėtų vengti bet kokių papildų ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra fenilalanino.

Levodopos – Dažniausiai nustatyta Parkinsono liga sumažinti simptomus, keli pranešimai pastebėjo, kad fenilalaninas gali prisidėti prie į levodopos (prekės pavadinimas Sinemet) veiksmingumo mažėjimu. Manoma, kad fenilalanino riboja levodopos absorbciją ir iš tikrųjų gali pabloginti Parkinsono sąlygas (25). [22]

Baklofenas – Dėl baklofenas (prekės pavadinimas Lioresal) absorbcija gali būti pertrauktas su fenilalanino naudojimui. Dažniausiai nustatytas sumažinti ir suteikti pagalbą raumenų spazmai, dažnai susijusi su Parkinsono liga arba traukulių priepuolių pacientai Įspėjame, kad išvengtumėte baklofenas su maistu, o ypač tie, kurie yra didelis baltymų kiekis, taip pat kaip ir su bet papildus ar produktus, kurių sudėtyje yra fenilalanino.

Selegilino – selektyviuoju MAO inhibitorius, selegilino (prekių pavadinimus Eldepryl arba Deprenyl), kartu su L-fenilalanino, gali sustiprinti antidepresanto poveikį fenilalanino, ir jie turėtų būti išvengta pradedant kartu.

Išvada 

Fenilalaninas vaidina svarbų vaidmenį daugelyje procesų organizme. Tačiau per daug kas gali sukelti problemų. Nors atsižvelgiant vartojate papildus arba naudojant dirbtinių saldiklių, reikia žinoti savo dabartinę sveikatos būklę. Jei Jums buvo diagnozuotas su bet sveikatos būklę, pasitarti su gydytoju ar vaistininku dėl galimos sąveikos fenilalanino su bet šiuo metu receptinių vaistų, over-the-counter produktus, ir net vaistažolių papildais.

load...