Dauguma mažmenininkų trūksta pardavėjų, dauguma darbuotojų kaita – vasarą

Lietuva, didžiausi mažmeninės prekybos tinklai trūksta dauguma pardavėjų, o vasarą, kai daugelis prekybininkų nori pritraukti papildomo darbo, pasiekė aukščiausią darbuotojų kaitai, sakė apklaustų įmonių.

Mažmenininkas „Rimi Latvija“ vyresnysis viešųjų ryšių specialistė Laura Podskočija parodė, kad geri darbuotojai, su pilna atsakomybe ir aukšto lygio, kad galėtų vykdyti savo pareigas, tai nėra lengva rasti. „Darbas parduotuvėje nėra lengva – tai reikalauja tiek tvirtą nervų sistemą, tiek tikslumo ir greičio, taip pat kitus kietuosius ir minkštuosius įgūdžius“, sakė ji.

Po „Rimi Latvija“ atstovas pareiškė, svarbiausia kokybė „Rimi“ ieško darbuotojų, patikimumo ir sąžiningumo. Renkantis darbuotojus, „Rimi“, reikalavimai kandidatams yra santykinai aukštas. „Turiu pasakyti, kad geri darbuotojai, kad su pilna atsakomybe ir aukšto lygio, kad galėtų atlikti savo pareigas, o ne lengva rasti, sakė Podskočija.

„Darbuotojų atranka susiduria su potencialių darbuotojų, ypač jaunų žmonių, turinčių ankstesnės patirties ir atitinkamą išsilavinimą didelės ambicijos ir reikalavimai darbo, Pageidaujamas atlyginimas ir poziciją“, sakė Podskočija.

load...

Ji pabrėžė, kad vasaros laikotarpiu „Rimi“ ir „Supernetto“ parduotuvėse, kurios yra būdingos sezoninio antplūdžio pirkėjų, pavyzdžiui, Lielupės Kauguri, Ādaži, taip pat pagrindinių „Rimi“ prekybos centrai Ryga bendrovė reikės papildomos darbo jėgos.

Podskočija nesakiau, kiek laisvos vietos yra dabar prieinama visiems „Rimi“ ir „Supernetto“ parduotuvės. Informacija „Rimi“ tinklapyje rodo, kad dabartinis „Rimi“ ir „Supernetto“ parduotuvėse turi 58 darbuotojų, įskaitant 34 pardavėjų, penkių profesinių specialistų ir penkių virėjų.

„IKI“ parduotuvės vadybininkas „Palink“ rinkodaros vadovas Raymond Janševska informavo, kad darbo jėgos trūkumo sritys yra ne tiek daug, kaip Rygoje. „Dėl dabartinės regionų užimtumo lygis yra mažesnis nei sostinėje, regioninė darbo jėgos trūkumas yra ne taip ryškiai, kaip ir sostinėje,“ sakė Janševska.

Jis atkreipė dėmesį, kad darbuotojų sostinėje trūkumas yra dėl to, Rygoje konkurencija aukštojo konkuruojančių mažmeninių normos nei regionų miestuose. Visai neseniai trūkumas žmonių juos parduotuvėse, kurios neturi lengvą prieigą prie viešojo transporto.

Šiuo metu parduotuvės „IKI“ turi problemų ieškant tinkamų konditerijos specialistų. „Daugiau problemų yra rasti tinkamą konditerijos specialistų. Kapitonai šioje prekyboje jau dirba, o jaunų specialistų ir kvalifikacijų suma dažnai neatitinka paklausos darbo rinkoje,“ branginti „Palink“ marketingo vadovas.

load...

Jis taip pat papasakojo, kad vasaros sezono metu darbuotojai ryškus pasikeitimas „IKI“ parduotuvėse vyks. „Darbuotojų kaitos mūsų parduotuvėse sezoninį su tendencija didinti darbuotojų rotacija tiesiogiai vasarą. Tai būdinga ne tik“ IKI „prekybos centrų tinklą, tačiau mažmeninės prekybos pramonei kaip visumai. Tai galima paaiškinti didėjantį sezoninio darbo žemės ūkio sektoriuje, įskaitant pasirinkimo eiti dirbti į užsienį ten galima sezoninio darbo „, sakė Janševska.

„Palink“ rinkodaros vadovas man pasakė, kad „IKI“ parduotuvėse nuo balandžio dvigubai laisvoms vietoms – dabar „IKI“ parduotuvės visoje Latvijos yra prieinama 30 vietų, iš kurių pusė yra pardavėjų kasininkų svetainė. Jis sakė, kad vietų „IKI“ parduotuvių skaičius padvigubėjo pavasario / vasaros sezono pradžios.

„Food Trade Association“, kuris yra maisto prekių parduotuvė „Elvi“ franšizę, Prekybos Vārtukapteine ​​Laila pripažino, kad parduotuvės „Elvi“ trūksta pardavėjų, konditerių ir virėjų.

„Lietuvos darbo rinkos darbdavių padėtis šiuo metu nėra labai palanki. Ilgiau kalbame apie kvalifikuotų specialistų trūkumas, bet žmonių trūksta ne visi. Viena iš pagrindinių priežasčių yra daug emigrantų, taip pat jaunų žmonių nenoras dirbti prekyboje“, sakė Vārtukapteine .

Ji taip pat pridūrė, kad ne kiekvienas žmogus nori investuoti tiek daug galios ir energijos, kaip reikalauja šiandienos suskubo gyvenimo ritmo ir darbo, kuris tapo dar labiau neatidėliotini tempu. „Bendrovė turi būti priimtos praktikos, žmonės mokosi ir konditerijos virėja pozicija, tačiau reta Praktikos pabaigoje ir toliau dirbti šiame poste“, sakė Vārtukapteine ​​ir pridūrė, kad yra problema ieškant darbuotojų.

Po Vārtukapteines sakė, kaip ir bet kuriame pramonės sektoriuje, mažmeninės prekybos sektorius turi darbuotojų apyvarta, tačiau skirtinguose regionuose intensyvumą. „Yra apie skaičių“ Elvi „parduotuvėse, kur jis (apyvarta) yra beveik neegzistuojantis – Valmiera Įkvėpimas Ligatne, Limbažių ir Gulbene“, sakė ji ir pažymėjo, kad stabilus branduolys darbuotojams, kai darbuotojas apyvarta neturi viršyti įprastą diapazoną, Sigulda Cesis „Elvi“ parduotuvėse.

Ji pabrėžė, kad darbuotojų kaita parduotuvių „Elvi“ dauguma galima rasti dideliuose miestuose, kur gyvenimo tempas yra greitesnis, pavyzdžiui, Rygos ir Jelgavos Ādaži.

Vārtukapteine ​​sakė, kad dauguma darbuotojų dabar reikia Rygos, Siguldos, Kekava ir Ādaži. „Parduotuvės, kuriose dideli lūkesčiai darbo paraiškų iš abiejų jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių, gyvenančių tankiai apgyvendintose vietovėse Rygos, Siguldos, Kekava ir Ādaži“ branginti „Maisto prekybinės asociacijos“ komercijos direktorius.

Ji sakė, kad šiuo metu parduotuvėse „Elvi“ yra maždaug devynios nemokamai pardavėjas vietas.

Pusė „Elvi“ valdomų parduotuvių „Maisto prekybos asociacijos“ franšizės partneriu bendrovės „VITA Markets“, dabar yra prieinama kiekvienam vienos nemokamai pardavėjo pareigoms.

Kosmetika ir buities prekės mažmenininkas „Drogas“ Personalo direktorius Olga Sunin pasakyta, kad „Drogo“ dirba beveik 800 darbuotojų, tačiau atsižvelgiant į didelį skaičių darbuotojų, personalo kaita yra maža įmonė. Ji pabrėžė, kad „Žolinių“ parduotuvės Didelė dalis dirbančių moterų.

„Žinoma, analizuoti nutraukimo, kuris dažniausiai vyksta patikrinimo metu. Pagrindinės priežastys, šiuo metu nurodyta dirbti į užsienį, arba kad darbuotojai ne visada galima derinti studijas su darbu, priežastis“ paaiškino viduje ląstelės.

„Žolinių“ personalo direktorius sakė, kad vidutinis mėnesinis „žolelių“ parduotuvėse yra 20 vietų.
„Nuolat gauname daug gyvenimo aprašymų, bet turiu pasakyti, kad apgailestauju, kad tik dalis iš jų yra aukštos kokybės ir naudoti. Įdarbinimas laiko atkreipti dėmesį į žmogaus orientacijos į paslaugų kokybę, bet kandidato nepatyręs nėra kliūtis, visų pirma, turėti valios ir nuoširdžiai domisi kurti savo karjera „, sakė viduje ląstelės, kalbant apie pagrindinių kriterijų, naujų darbuotojų atranką.

„Žolinių“ komandos dalimi, dažnai pastebėta, kad jauni žmonės nėra pasirengę investuoti į savo plėtros darbus ir praranda savo entuziazmą kai kurių sunkumų akivaizdoje. Problema yra kalbos įgūdžių stoka.

„Švietimo įstaigos gali sukurti gana didelį vaizdą į darbo rinką ir dėl jaunų žmonių poreikį sėkmingai augti ir pasiekti savo planuojamas karjeros viršūnių mainais. Mes atviri dialogui su švietimo įstaigų susidoroti su šia situacija ir sėkmingai pristatyti jaunus žmones į darbo rinkos specifika , sakė viduje ląstelės.

Ji prognozavo, kad ateityje galėtų būti iš rinkos tendencijų. Vienas iš galimų scenarijų, kad žmonės ir toliau palikti šalį ir pasirodo nuo išėjimo nukreipti daugiau ir daugiau jaunų žmonių. Tai mažina ekonomiškai aktyvių gyventojų Lietuvos visuomenės, kuri, žinoma, taip pat turi įtakos mažmeninės prekybos sektoriui, dalį.

„Drogas“ tikisi, kad potencialūs darbuotojai ilgainiui sudomins ne tik likti šalyje, bet taip pat mato perspektyvas karjerai ir profesiniam tobulėjimui.

Sunin pripažino, kad pastaraisiais metais su klientų aptarnavimo svarbą visuomenės dėmesio daug daugiau žino apie paslaugų sferos padėtį ir investicijų pobūdžio. „Tačiau mes neturime žmonių pramonėje, kurie dirba su džiaugsmu ir entuziazmu. Būtent dėl ​​to, rasti žmonių, kurie“ degančios akys „aukštos kokybės ir aukšto lygio klientų aptarnavimą, tai dabar labai sunku“, pagrįstus viduje ląstelės.

Paspauskite ir gėrimų gamintojas „DELANO Baltijos šalių ryšių Andis Aleksandras sakė, kad“ DELANO „Latvijos veikia franšizės verslo modelį, kad kiekvienas franšizės yra jūsų verslo lyderis, įskaitant atsakomybę už įdarbinimą jų pardavimo vietoje ir pritraukti naujus darbuotojus.

Tačiau jis pažymėjo, kad šiuo metu visi per franšizę kaip visuma „DELANO“ dirba apie 600 darbuotojų. „DELANO“ parduotuvėse yra įvairių amžių, daugelis iš jų stropiai atlieka savo darbą keletą metų. Kontrastas, degalinės Rygoje, daugiausiai dirbantis vidutinio amžiaus ir jaunų žmonių, kurie dažnai padaro šį vieną pirmųjų darbo patirties bei darbo “ Aleksandras sakė.

Įmonės komunikacijos vadybininkas sakė, kad darbas „DELANO“ pardavimo punktas yra privalomas reikalavimas ne gauti magistro laipsnį arba ilgametę profesinę patirtį, bet funkcijos ir profesionali kokybė jautrumo, entuziazmo, ryžto, tikslumo ir gyvumo. „Remiantis šiomis sąlygomis ir atsižvelgiant į gana ribotas įsidarbinimo galimybes,“ DELANO „būta rimtų problemų pritraukiant naujus darbuotojus“, sakė Aleksandras.

Jis pridūrė, kad tik tam tikrais laikotarpiais įmonė susiduria laikinus sunkumus, sukurti darbuotojų realizavimo komandą Rygoje. Aleksandras nenorėjo atskleisti, kiek vietų yra dabar „DELANO“ parduotuvėse.

Karjera ir užimtumo portalas „Irdarbs.lv“ Evija ledinis BNS patvirtino, kad šiltu oru pradėjo dirbti mažmeninės prisijungti šilčiausias sezoną ir daug reikia papildomos darbo jėgos. „Aizvadītajās savaites susisiekė su mumis ir mažmeninės prekybos kompanijų su prašymu ne tik vieta internete“ Irdarbs.lv „savo vietų, bet skubiai padėti rasti naujus darbuotojus, sakė srovė.

Po „Irdarbs.lv“ pastabas, mažmeninė paklausa yra ne tik įprastas darbo ieškančių asmenų, bet ir jaunų žmonių, kurie galėtų padėti šiltą vasaros sezono metu. „Žmonės turi nemažai mažmeninės prekybos įmonių įvairovę, iš statybos ir vidaus prekių parduotuvių, baigiant lauko kavinėse. Be to, darbuotojai ieško ne tik Rygoje, bet ir miestams, turintiems didesnius turistų srautus, pavyzdžiui, Sigulda“, sakė srovė.

„Irdarbs.lv“ vadovas sakė, kad dauguma darbuotojų mažmeninės prekybos tinklai ieško pardavimų ir klientų aptarnavimo srityse. „Gegužę, 774 nemokama internetinė prieiga prie šio darbo pobūdį“, sakė srovė.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *