Baltijos šalys patrauklios investuotojams nekilnojamojo turto segmentuose – būsto ir mažmeninės prekybos erdvė

Baltijos šalys patraukliausia užsienio investicijoms nekilnojamojo turto segmentuose būsto rinkoje, ypač aukštos klasės būsto ir komercinių teritorijų – Tarptautinė nekilnojamojo turto rinkos dalyvių federacijos (FIABCI) 5.The Europos kongresas numatė nekilnojamojo turto ekspertų, kurie dirba Baltijos šalių diskusiją.

Registruota Estijoje Baltijos šalių nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Pro Kapital Grupp“ pirmininkas Paolo Vittorio Mikeloci sakė, kad būtų ypač naudinga investuoti į aukštos klasės būsto rinkoje, kaip kaina už kvadratinį metrą, Taline, Rygoje ir Vilniuje vis dar yra 04:56 kartus mažesnis nei kitose Europos sostinėse. „Kodėl kainos yra mažesnės, iš Baltijos šalių sostinių gyvensena nesiskiria nuo kitų Europos miestų Vienas iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad nekilnojamojo turto rinka Baltijos šalyse yra labai nauja? – Ji vystėsi tik apie septynerius metus,“ paaiškino Mikeloci.

Ekspertas sakė, kad nekilnojamojo turto rinka Baltijos šalyse susiformavo tik apie 2000, kai bankai pradėjo išduoti paskolas, bet 2007. ir 2008 pradėjo krizė sustabdė rinkos plėtrą. „Tai yra per trumpas vystymosi laikotarpis ir jis nėra pakankamas, kad būtų galima pasiekti reikiamą lygį rinkoje. Pagalvokite kainos tikrai auga, ir po dešimties iki 15 metų, kad pasiektų kitų Europos miestų lygį“, sakė Mikeloci.

Savo ruožtu, investicijos į komercinės paskirties atsipirks, nes Baltijos šalių sostinių vis dar kvadratinių metrų mažmeninės prekybos ploto trūkumas ir dėl naujos parduotuvių ir naujų prekių ženklų vieta patekti, sakė Mikeloci. „Parduotuvių ant Baltijos sostinių gatvėse, skaičius yra labai mažas, palyginti su kitų Europos sostinių, kur visas miestas yra vienas didelis prekybos centras. Baltijos Visi esami prekybos centrai buvo pastatyta maždaug tuo pačiu metu, o dabar ekonomikos plėtra reikalauja, kad nauji projektai su naujais pasiūlymais, „paaiškino Mikeloci.

load...

Estijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Uus Maa“ Ardi Rosimā vadovas pažymėjo, kad Baltijos šalys patiria mažėja gyventojų, tačiau tuo pat metu labai sparčios urbanizacijos, todėl investuoti į nekilnojamojo turto rinką didžiuosiuose miestuose.

Norvegijos nekilnojamojo turto investicijų bendrovė „Selvaag“ vadovas Lietuvoje Egidijs Damüls sakė, kad Baltijos šalys yra mažos ir labai nepastovios rinkos, kur investuotojų aktyvumas dar nebuvo didelis, nes recesijos, daugelis investuotojų pasitraukė iš rinkos.

„Ekonomikos perkaitimas metu šiose rinkose dirbo daugiausia vidaus investuotojams, nes jie greitai priimami sprendimai, ir nebuvo didelio poreikio užsienio kapitalo, nes bankai finansuoja iki 90% projekto išlaidų. Dabar šios rinkos tapo galimybe ir alternatyviosios rinkos, kurioje variantai beveik visi segmentai. rinkos yra mažos, ir vienas ar du dideli projektai gali pakeisti situaciją rinkoje, „paaiškino Damüls.

Be to, „Ober-Haus Real Estate Advisors“ vadovas Lietuvoje Vits Zabiļus atkreipė dėmesį, kad yra tinkamas laikas investuotojams patekti į Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinką. Visos nekilnojamojo turto segmentai atsigauna, būsto segmentas auga naujų nuosavybės kainos, komercinio nekilnojamojo turto kainos yra gana mažas, tačiau laisvų darbo vietų yra gana nedaug, paaiškino Zabiļus.

load...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *