10 Kenksmingas maistas Konservantai ir jų šalutinis poveikis

Ar žinote, kad jūsų mėgstamiausia konservuoti tunai yra kenksmingų konservantų, kurie gali sukelti komplikacijų? Ar žinote, kad greitai paruošiama arba gataviems valgyti maistą yra viena iš blogiausių dalykų, kuriuos galite turėti valgyti? Na, tai tiesa! Konservantas agentai paprastai dedamas į maistą siekiant užkirsti kelią bakterijų augimą ir maisto gedimą, tačiau kartais šie chemikalai gali sukelti žalingas reakcijas ar net būti kenksmingi ir toksiški dėl jų pačių.

Yra daug kenksmingas poveikis maisto konservantai kuriuos turėtumėte žinoti. Taigi, ar norėtumėte sužinoti, kas dešimt labiausiai kenksmingų konservantų yra? Tada skaityti šį postą.

Viešnagės žinoti. Viešnagės atsargūs.

1. Propilgalatą:

Propilo galatas paprastai naudojami mėsos produktų, marinatai, padažai ir net kramtomoji guma. Tai kenkia konservantas, gali sukelti komplikacijų nuo gimimo ir net sukelti kepenų pažeidimo ilgalaikėje perspektyvoje. Jis taip pat gali sukelti daug kitų problemų, įskaitant kvėpavimo negalavimų ir yra uždraustas daugelyje šalių (1).

2. Sulfites:

Šie junginiai yra dažniausiai naudojamas saugoti džiovintus vaisius, konservuotų vaisių, kukurūzų sirupas, pipirų, konservuotų alyvuogių ir vyno ir acto. Šie junginiai sukelti įvairių šalutinį poveikį, pavyzdžiui, širdies plakimas, alerginių reakcijų, tokių kaip astma ir rinitu (2). Sulfites taip pat sukelti sąnarių skausmas, galvos skausmas, ir net gali sukelti vėžį kai kuriais atvejais.

load...

3. Brominti aliejus:

Šie aliejai yra naudojami siekiant išsaugoti sulčių buteliuose už ilgą laiką. Brominta sultys yra naudojamas gana plačiai ir gali sukelti potencialių žalingų ir sunkų šalutinį poveikį. Bromintos aliejai gali sukelti pokyčius širdies audinių, inkstų pažeidimo, skydliaukės patinimą, didina riebalų sankaupos Jūsų kepenų ir net gali sukelti nudžiūvo sėklides. Daugelis šalių tvirtino, kad brominti aliejai būti uždrausta siekiant išsaugoti buteliuose gėrimus (3).

4. Propilenglikolio ir Karboksimetilceliuliozė:

Šie du konservantų reguliariai priedai ledų. Propilenglikolis paprastai naudojamas kaip antifrizas ir dažų valiklis. Tai daugiau grėsmingas cheminis iš šių dviejų konservantų, ir daugelis šalių nutrauktas jo naudojimą. Kita čia minėta konservantą, karboksimetilceliuliozė, yra stabilizatorius. Jis paprastai naudojamas salotų padažu, sūrio plitimą ir šokoladinį pieną. Tyrimas su žiurkėmis išvadą, kad karboksimetilceliuliozė kurstomas naviko gamybą. CNS slopinimas yra vienas iš pagrindinių šalutinis poveikis propileno glikolio (4).

5. Vieno Gliceridai ir di-gliceridai:

Šie chemikalai yra paprastai naudojamas išsaugoti maisto produktų, pavyzdžiui, pyragaičiai, pyragai, sausainiai, duona ir žemės riešutų sviestu. Mono ir di-gliceridai taip pat padeda išsaugoti kitų maisto produktų, pavyzdžiui, skrudintų riešutų, daržovių, supakuotas su padažu ir net margarino. Monogliceridai reguliariai įtraukiami į blogų ar nesveikų riebalų (5) sąrašą.

6. Natrio nitratas:

Tai dar vienas kenksmingas maisto konservantas naudojamas išsaugoti mėsą. Natrio nitratas yra įtraukta į daugelio rūšių perdirbtos mėsos, pavyzdžiui, kumpio, kumpio ir dešros. Tai azoto rūgštis yra gana pavojinga organizmui ir gali sukelti skrandžio vėžio. Europos tautos, pavyzdžiui, Norvegijoje ir Vokietijoje uždraudė natrio nitratas yra naudojami kaip maisto konservantas (6).

7. Maleino rūgšties hidrazido:

Šis konservantas yra paprastai įtraukta į bulvių išlaikyti juos nuo ataugų. Jis yra žinomas cheminės inhibitorius ir gali net sukelti vėžį.

load...

8. Bromatai:

Tai dažniausiai naudojamas konservantas baltųjų miltų ir duonos. Tai gali sukelti viduriavimą ir sunaikina maistinių medžiagų.

9. Citrinos rūgštis (pagamintas naudojant sieros rūgštį):

Citrinų rūgštis yra svarbi maistinė medžiaga, kuri randama gausa daugelyje citrusinių maisto. Tačiau, citrinų rūgštis sukurtas naudojant sieros rūgštį yra gana žalingas ir gali sukelti alerginių reakcijų. Šis produktas suteikia citrinų rūgštis pavojinga jums, jei esate linkę į alergijas. Apsvarstyti galimybę naudoti natūraliai citrinų rūgšties; tai yra daugiau gamtos ir saugesnis variantas.

10. Benzoatai:

Šie konservantų paprastai pridedamas prie marinatas, margarinas, vaisių tyrės ir sulčių. Benzoatai gali sukelti alergiją ir net sukelti smegenų pažeidimo.

Šie maisto konservantų padidinti galiojimo laikas maisto parduotuvėse, bet konservantų poveikis žmonių sveikatai skirtis. Dabar, kad žinote apie žalingą poveikį maisto konservantai ir jų pavadinimus, nepamirškite atidžiai patikrinkite šiuos ingredientus, kai jūs apsipirkti už perdirbtų maisto produktų.

Perspėti savo kolegoms skaitytojus apie kitų toksinių konservantų, palikti toliau komentarą.

load...